Adwentyści Łódź

Koncert charytatywny dla Bruna Osłowskiego | 20.04.2024 | 18:00

15 kwietnia, 2024
Adwentyści Łódź

Gramy dla Bruna Osłowskiego!

Przyjdź na koncert charytatywny, który poprowadzą Anna Samusionek oraz Tomasz Karauda.

Koncert odbędzie się w sobotę (20 kwietnia), o godz. 18:00 w budynku Kościoła Chrześcijan Baptystów przy ul. Nawrot 27.

Wstęp na koncert jest wolny (bezpłatny), a podczas koncertu odbędzie się zbiórka funduszy, które przeznaczone zostaną na leczenie 5-letniego Bruna.

Koncert organizują: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w Łodzi https://adwentyscilodz.pl/ oraz Chrześcijańska Służba Charytatywna https://bliskoserca.pl/

Na koncercie wystąpią:

– Chór Adventus

– Zespół “Alfa i Omega”

– Kwartet smyczkowy

– Chór mieszany Kościoła Baptystów.

Kilka słów od rodziców Bruna:

“Czy wiesz jak to jest umierać, ale ze strachu, że nie zdążysz uratować swojego dziecka? Jesteśmy rodzicami Bruna. Na codzień ratujemy życie ludzi jako ratownicy medyczni. Może kiedyś uratowaliśmy Ciebie lub twoich bliskich. W 2020 roku nasz świat się zawalił. Bruno został zdiagnozowany dystrofię mięśniową Duchenne’a.

Dystrofia mięśniowa Duchenne’a (DMD) to rzadka, poważna choroba genetyczna, która rozwija się stopniowo, prowadząc do osłabienia i zaniku wszystkich mięśni! Spowodowana jest mutacją genu, który powoduje brak dystrofiny – białka zaangażowanego w budowę komórek mięśniowych organizmu. DMD dotyka głównie mężczyzn i występuje u jednego 3300 chłopców, w tym u naszego Bruna. Niestety choroba powoli odbiera możliwość samodzielnego poruszania się, a następnie połykania i oddychania…

Jednak pojawiła się nadzieja rok temu gdy została wydana decyzja o zatwierdzeniu pierwszej na świecie terapii genowej do leczenia małych pacjentów DMD. Jednak taką terapię można zacząć tylko i wyłącznie do 6 roku życia co powoduje, że mamy czas do grudnia. Bruno został zakwalifikowany do tej terapii jednak koszt jej jest tak ogromny, że jesteśmy zdani na pomoc innych.

Świadomość, że ratujemy innych a własnego dziecka nie jesteśmy w stanie uratować sami jest przerażający. Dlatego błagamy o każde nawet najmniejsze wsparcie i z góry za nie dziękujemy. Życie naszego dziecka jest też w Twoich rękach. Rodzice Bruna” To będzie wieczór pełen pięknej muzyki, modlitwy i solidarności, podczas którego będziemy zbierać środki na leczenie Bruna.

Szczegóły wydarzenia:

📆 Data: 20.04.2024

⏰ Godzina: 18:00

📍 Miejsce: Kościół Chrześcijan Baptystów w Łodzi przy ul. Nawrot 27

https://www.facebook.com/events/11703…

Na poniższe konto można dokonywać wpłat z dopiskiem w tytule przelewu “Dla Bruna” (BNP Paribas Bank Polska S.A.):

Kościół Adwentystów Dnia Siódmego Zbór Łódź-Widzew

81 1750 0012 0000 0000 2765 4509

Dla przelewów zagranicznych:

PL 81 1750 0012 0000 0000 2765 4509 SWIFT: PPABPLPKXXX

Dziękujemy Wszystkim ofiarodawcom!