Adwentyści Łódź

ESENCJA VI – “Czy wierzę w trzech Bogów?”

24 czerwca, 2023
Zbór Łódź-Widzew

Pierwsze spotkanie z VI serii Esencji zatytułowane jest: “Wielki”.

Podczas tej serii weźmiemy na tapet chrześcijańską doktrynę Trójcy i tego czy wnosi więcej dobrego, czy złego w doktrynę naśladowcy Jezusa z Nazaretu.

Podczas pierwszego spotkania poruszymy kwestię samego Boga – jego poznawalności i działania, a także postaci Ojca, w jakiej objawił się chrześcijanom.

Czy Boga można poznać? Czy można o Nim cokolwiek mówić? Dlaczego Boga nie widać? Czy Bóg jest srogim sędzią czy nadgorliwym policjantem? Co to znaczy, że Bóg jest wszechmocny lub wszechwiedzący?

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak rozumiem Boga i dlaczego mówię o Nim, że jest Ojcem – przyjdź i wysłuchaj prelekcji, którą przygotwałem. Później możemy po porozmawiać z innymi uczestnikami przy herbatce i małym-co-nieco.

Drugie spotkanie z VI serii Esencji zatytułowane jest: “Bliski”.

Podczas tej serii weźmiemy na tapet chrześcijańską doktrynę Trójcy i tego czy wnosi więcej dobrego, czy złego w doktrynę naśladowcy Jezusa z Nazaretu.

Podczas drugiego spotkania poruszymy kwestię Syna Bożego, którego chrześcijanie identyfikują z Jezusem Chrystusem.

Czy Syn Boży istniał od zawsze? Czy jest pierwszym stworzeniem Boga? Czy Jezus z Nazaretu jest Mesjaszem? Czy Bóg mógł się narodzić i umrzeć jako człowiek? Co do obrazu Boga wnosi postać Syna Bożego, Jezusa z Nazaretu?

Trzecie i ostatnie spotkanie VI serii Esencji, poświęconej doktrynie Trójcy, zatytułowałem: “Przenikliwy”.

Bóg z jednej strony jest odległy, nieskończony, nieogarnięty ludzką myślą, wieczny, niezmienny, niewidzialny – jednym słowem: Wielki. Tak wielki, że nie jesteśmy w stanie Go zrozumieć.

Z drugiej strony ten sam Wielki Bóg objawia się w osobie Jezusa z Nazaretu – jako Bóg-człowiek daje poznać się w najbardziej zrozumiały sposób.

Jednak co teraz? Co mają zrobić chrześcijanie w XXI wieku, którzy nigdy nie widzieli Jezusa z Nazaretu? Dlatego Bóg jest również Przenikliwy – przenika ludzkie umysły. Ten Wielki i Bliski Bóg jest dostępny nie tylko dla Żydów w I wieku naszej ery, ale również dla ludzi ze wszystkich narodów, kontynetnów czy wieków. Tę rolę pełni właśnie osoba Ducha Świętego, który przenikając ludzkie umysły objawia się w świecie poprzez uczniów Jezusa.

Jeśli zaintrygowałem Cię powyższą refleksją – przyjdź i wysłuchaj prelekcji, którą przygotwałem. Później możemy po porozmawiać z innymi uczestnikami przy herbatce i małym-co-nieco.

Adres: ul. Kopcińskiego 67, Łódź

Niedziela, 2 lipca 2023, godz. 19:00.

Jeśli nie jesteś z Łodzi, albo nie możesz przyjść na spotkanie (lub po prostu nie chce Ci się przedzierać przez korki i dziurawe nawierzchnie łódzkich ulic) kliknij na YouTube, wpisz: Adwentyści Łódź – obejrzysz prelekcję na żywo, a ja będę starał się odpowiedzieć na Twoje pytania, które napiszesz na czacie.

Zapraszam, wstęp wolny.

pastor Konrad Pasikowski,
czyli Sensoholik

esencja.info